Svetrové šaty jsou i letošním zimním trendem číslo jedna

Svetrové šaty jsou i letošním zimním trendem číslo jedna

Už je tomu několik let, co se svetrové šaty dostaly do módy. Na svetrovou módu člověka mnoho neužilo, přece jenom se svetry pojily s babičkami a tím, jak je dlouho a ustavičně pletly, sotva jim oči sloužily. Jenže před několika lety dostala svetrová móda opravdu jiný rozměr. Už to nebylo jenom o klasických svetrech nebo rolácích, které jsme s předstíraným úsměvem dostávali na Vánoce pod stromeček. Svetrová móda nyní ukrývá i šaty, které jsou už dlouhou dobu zimním hitem číslo jedna. A ani letos tomu není jinak.  

Mnozí lidé jsou toho názoru, že v šatech se v zimě zkrátka nechodí. Jenže pravdou je, že pokud jsou šaty teplé, proč v nich nevyjít i do chladného zimního večera? Zejména pokud se jedná o zmiňované svetrové šaty, tak v těch se opravdu nebudete klepat zimou.  

Skloubení pohodlí, stylu a udržitelnosti 

V posledních letech se dbá na udržitelnost. Klade se hlavně důraz na kvalitu, nikoliv na kvantitu. A s příchodem koronaviru se tímto heslem začalo řídit čím dál více lidí. Už se nekupují trička za nízké ceny, aby se zanedlouho mohla koupit ve stejném množství znovu. Už se kupují spíše udržitelné kousky, které s námi vydrží nějaký ten pátek. I když jsou dražší, jejich životnost předčí levné nakupování, které je o kvantitě.  

Jedním takovým kvalitním kouskem jsou i svetrové šaty, které jsou skloubením pohodí, stylu a také udržitelnosti. Pokud sledujete dění v módním světě, víte, že se mezi trendy drží už nějaký ten pátek. A nepředpokládá se, že by z žebříčku nejžhavějších trendů měly co nevidět zmizet.  

Kombinujte je na sto různých způsobů 

Velkou výhodou svetrových šatů je to, že se dají opravdu různě kombinovat. Zkrátka a dobře je nemusíte nosit jenom v kombinaci s klasickými kozačkami, i když to je v zimě nejoblíbenější dvojice, ale také je můžete později nosit s kotníkovými botami, také s teniskami nebo balerínami, když přijde chladnější jaro. 

You may also like...