Trendy letošního roku. Co se bude nosit?

Trendy letošního roku. Co se bude nosit?

Stejně jako v uplynulých letech, i letos na začátku roku se nám předvedly aktuální trendy čili kousky, kterým se letos bude klást velký důraz. Nabízí se nyní otázka, pro co konkrétního si máme přijít do oblíbeného obchodu, co konkrétního se bude nosit. Podle stylistů aktuální módní trendy výrazně ovládla celosvětová pandemie, která se ostatně do jednotlivých modelů podepsala.  

Už když pandemie vtrhla do celého světa, vědělo se, že výrazně zamíchá kartami v celém módním průmyslu. Když pandemie vkročila do světa, rázem se pozornost lidí upnula na koupi ne trendů, ale spíše toho, co skutečně potřebují a co aktuálně vynosí. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se zájem strhl například o teplákové soupravy, které do té doby nebyly zrovna oblíbené.  

Jelikož pandemie koronaviru u nás ještě nějaký ten pátek bude, nabízí se otázka, co se tedy bude nosit tento rok.  

Kalhotové kostýmy stále trendem 

Obecně lze říct, že se bude stále větší důraz klást na kvalitu, nikoliv na kvantitu oblečení. Lidé už nechtějí investovat do trendu, který bude u nás sotva jeden rok. Chtějí investovat do oblečení, které budou moct nosit prakticky do jeho rozpadnutí se. Proto například sází na kalhotové kostýmy, které jsou ideálně v oversized pánském střihu. Důvodem toho je právě ono zmiňované – nebude se jednat jenom o letošní trend. Vše nasvědčuje tomu, že oversized modely jsou zkrátka hitem a hitem nějakou dobu ještě zůstanou. Lidé se v nich cítí pohodlně a nebojí se je kombinovat i s ležérnějšími druhy oblečení.  

Pozor na takzvané mikro trendy 

Kromě nadčasových kousků však letos stejně jako v uplynulých letech vtrhnou do světa módy takzvané mikro trendy, kterým je však dobré se vyhnout právě proto, že se u nás moc dlouho neohřejí. Je daleko lepší investovat do doplňků, které jsou mezi trendy takovými stálicemi. Myšleny jsou například náramky, které se budou nosit ještě pěkně dlouhou dobu.  

You may also like...