Jak nosit minisukně? Trendy pro rok 2022

Jak nosit minisukně? Trendy pro rok 2022

Venkovní teplota pomalu, ale jistě stoupá, a tak spousta z nás vytahuje z šatníku sukně. Jaké jsou trendy pro letošní rok? Říká se, že v časech krize letí dlouhé sukně po kotníky, největším trendem letošní sezóny jsou ale minisukně. Zdaleka už neplatí, že krátké sukně nad kolena jsou určené jen mladým dívkám s útlou postavou. Je ale třeba vybrat tu pravou. 

Zlatá střední cesta 

Letos zapomeňte na volánky a rozšířené střihy, ale i na upnuté pouzdrové sukně. Vyberte si takovou, která bude obepínat boky a od nich se mírně rozšiřovat. Nevybírejte ani příliš krátkou sukni, zejména pokud máte vyšší postavu. Ideální sukně bude končit zhruba deset centimetrů nad koleny. Kratší sukně by mohla působit lacině. 

Neexperimentujte s barvami, hitem letošní sezóny jsou pastelové a neutrální tóny. Chybu neuděláte ani s černou, tmavě šedou nebo námořnickou modrou. Pokud nedáte dopustit na klasické džínové sukně, pak volte co nejtmavší a bez zbytečných dekorací. S roztřepeným lemem, vybělenými plochami a falešnými trhlinami budete vypadat jako školačka z minulé dekády. 

Sportovní, ležérní i elegantní 

S čím minisukni kombinovat? Absolutní jedničkou jsou dlouhé rozepnuté kabáty a trenčkoty, které vás ochrání i v chladných dnech, aniž by zakrývaly nohy. Skvěle budou působit také pletené svetry v béžové nebo krémově bílé barvě. Pokud preferujete sportovní styl, vezměte si k jednobarevné sukni vzorované polo nebo volnou mikinu s výstřihem ke krku. 

Co se týče bot k minisukni, můžete si obout prakticky vše od tenisek až po vysoké kozačky. Pokud volíte nízké boty, ponožky by neměly sahat výš než ke kotníkům. Na vysoké podpatky raději zapomeňte, ačkoliv vypadají svůdně a sexy, v kombinaci s minisukní je to až příliš. V módě jsou vysoké, kvalitní šněrovací boty nebo jednoduché béžové kozačky bez ozdob, které zejména v kombinaci se světlou sukní a vrškem opticky prodlouží nohy. 

You may also like...