Jak si koupit kabát podle postavy?

Jak si koupit kabát podle postavy?

Možná si říkáte, že kupovat si nový kabát na konci zimy je trochu zbytečné. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Vždyť kabáty se ještě nosí i během března nebo začátku jara, a tak je určitě ještě vynosíte. Navíc nejednou se stalo, že sníh napadl i během března nebo později na jaře, proto se koupi nového kabátu rozhodně nestraňte. Abyste si však koupili kabát přesně takový, jaký vám padne, poradíme vám s jeho výběrem.  

V současné době se setkáte na trhu s mnoha různými střihy kabátů a s jejich různými typy. Pravdou je, že mnohé ženy se v nich nevyznají, a tak potřebují pomoc při výběru. Naštěstí s tím poradíme. Kabát si totiž lze vybrat podle postavy.  

Když máte postavu v podobě přesýpacích hodin 

Je vaše postava podobná přesýpacím hodinám? V takovém případě byste měli volit kabát s opaskem, který vám hezky zvýrazní pas. Délkově byste ho měli volit ke kolenům. Pokud patříte k vyšším ženám, zvolte kabát i delší, nebojte se ani takzvaného oversize stylu, který nemohou nosit ženy menšího vzrůstu.  

Když máte postavu v podobě jablíčka 

Máte větší bříško čili jste majitelkou postavy v podobě jablíčka? Měli byste svůj nedostatek schovat, ideální jsou pro vás kabáty kratší, které vám zvýrazní vaše hubené nožky. Nesahejte po kabátu delším než do půli stehen, taková délka kabátu je plně vyhovující. Klidně se kabát může krapet rozšiřovat, a to od prsou směrem dolů.  

Když máte postavu v podobě trojúhelníku 

Možná jste však majitelkou postavy do tvaru trojúhelníku. Jedná se o ženy, které mají postavu s širokými rameny a užšími boky. Takové ženy by měly volit spíše kabáty ve střihu do tvaru A, případně jsou vhodné i delší kabáty, které však opět mohou nosit jen ti, kteří mají postavu vyšší a nejsou majiteli droboulinké postavy. 

You may also like...