Botasky se na zimu nehodí

Botasky se na zimu opravdu nehodí

Taková tuhá zima tu dlouho nebyla. Na Vánoce se ještě nezdálo, že během týdne mezi Štědrým dnem a Silvestrem přijdou tak nízké teploty, jako je mínus (skoro) třicet stupňů. Jelikož celkem i nasněžilo, děti si mohly užít typických zimních radovánek a milovníci zimních sportů mohli vyrazit na hory za perfektním lyžováním. Už mezi svátky se začaly obchodní domy plnit hromadou lidí, kteří si chtěli nakoupit teplejší kabáty, nějaké rukavice a čepice, kdyby jim náhodou ty stávající přimrzly. Velkých tržeb i po Vánocích se dočkaly v půjčovnách lyží a prodejnách lyžařských potřeb. Holt tento sport k zimním měsícům nejspíš patří. Také se začaly řady tvořit u prodejen s obuví. Proč? Protože část populace žila v domnění, že celou zimu přečká v teniskách (jako ostatně každý rok).

Tento zlozvyk se stal oblíbeným převážně u mladé generace. Dívkám kozačky nepřišly dost atraktivní, chlapci nechtěli nosit velké pohorky. Proto si jednoho dne řekli, že raději začnou nosit tenisky či botasky stále. Od podzimu do jara. Celkem se to uchytilo, dokonce i tehdy, kdy opravdu napadl sníh. Nikdy však nebyla taková zima, která by je donutila jít do obchodu a koupit si pořádně zimní obuv. Botasky se totiž hlavně do těchto chladných dní, kdy dokonce stále řádí chřipková epidemie, nehodí.

Timberlandy jsou skvělou náhradou

Mezi nejoblíbenější zimní boty patří farmářky značky Timberland. Jsou teplé a vkusné, tudíž možná proto zvítězily mezi ostatními druhy zimních bot. Skvěle se hodí k parce i k jiné bundě. Nejlépe jde ovšem s vojensky zelenou barvou.

Pro dámy kozačky nad kolena

Obyčejné kozačky se už nenosí. Klasiky, jaké známe, a sice černé upnuté do půli lýtek jsou už dávno pryč. V kurzu jsou nyní kozačky nad kolena. Krásně obepínají nohu. Nehodí se ovšem k nízké postavě. Nejlépe se zkombinuje s černými silonkami a s šaty.

You may also like...