Jak se obléknete na Štědrý den

Jak se obléknete na Štědrý den?

Vánoce jsou svátky plné klidu a pohody. Než však odbije Štědrý den, jsou to však svátky spíše plné stresu. Nic se většinou nestíhá – nestíhá se uklízet, nestíhá se péct vánoční cukroví, ani se nestíhá nakupovat vánoční dárky. U vánočních dárků se každým rokem vyplatí začít brzo, protože přece jenom se vyhneme dlouhým frontám u pokladen a taky vyprodanému zboží. I když může být 23. prosince ve vaší domácnosti plno stresu, 24. prosince už stres absolutně zmizí, protože je čas vnímat tu pravou vánoční atmosféru. A taky je třeba se hezky obléknout.

Jelikož je to svátek, který je velice uznávaný a který se řadí k těm nejkrásnějším svátkům v roce, lidé si během těch let, co Štědrý den je, vypěstovali takovou tradici, a sice že se hezky obléknou na štědrovečerní večeři. V mnoha domácnostech to tak samozřejmě není, ale ve většině ano, což je skvělé. Je to přece jenom takový slavnostní okamžik, během kterého se sejde celá rodina.

Pánové si většinou dají hezké společenské kalhoty a košili, ale ženy mají většinou problém s tím, co si oblečou. Pojďme tedy hlavně ženám poradit, co se na takový Štědrý den sluší mít na sobě.

Šaty jsou jasnou volbou

Nejlépe uděláte, když si obléknete šaty. Přece jenom šaty jsou dostatečně elegantní a jsou skutečně krásné, což se na Štědrý den hodí. Je jedno, jaké šaty budou. Nemusí to však být zrovna plesové – vyhněte se tedy dlouhým šatům a vyhněte se flitrům. Co není taky nejlepší volbou, tak jsou běžné letní šaty na ramínka, které jsou upnuté a svou délkou sahají maximálně pod zadek.

Jaké šaty volit?

Raději sáhněte po středně dlouhých šatech, které jsou skutečně krásné. Ideální délka je do poloviny stehen, na barvě pak nezáleží. Vyhněte se však fosforovým barvám, které nejsou to nejlepší. Nemusíte se však vyhýbat zlatavým nebo stříbrným šatům či těm, které mají takovou aplikaci na sobě. Budete tak dokonale ladit s vánočním stromečkem.

I když budete sedět v obýváku u vánočního stromečku a budete poslouchat koledy, nebojte se sáhnou i po silonkách nebo po punčochách.

You may also like...