Vybíráme sluneční brýle dle tvaru obličeje

Vybíráme sluneční brýle dle tvaru obličeje

Sluneční brýle k létu jednoznačně patří, o tom není pochyb. Bez slunečních brýlí bychom nebyli dostatečně chráněni před slunečními paprsky, které mohou udělat opravdu mnoho škod, víc než užitku. Vybírat bychom měli hlavně kvalitní brýle, které oči opravdu ochrání, ale je fakt, že většina lidí volí spíše brýle, které jsou designové stránce dokonalé. Na brýle, které dokonalé nejsou, se takřka ani podívají, i když jsou tedy kvalitní. Nabízí se proto otázka, jaké sluneční brýle zvolit. Přece jen každému obličeji sluší brýle jiné.  

Rozhodli jsme se tedy vybírat sluneční brýle právě podle typu obličeje. Pokud máte problém s výběrem brýlí, pak vám naše návody určitě přijdou vhod.  

Když máte kulatý obličej 

Pokud jste majitelkou kulatého obličeje, pak byste měli sáhnout po spíše větších brýlích, které část obličeje zastíní. Pod pojmem “kulatý obličej” myslíme obličej, který má výraznější a širší lícní kosti a který se zužuje k bradě a k čelu. Takový obličej má většinou jemné linie a také vypadá velice symetricky. Pokud bychom měli být o něco konkrétnější, doporučujeme hlavně obdélníkové brýle nebo případně hranaté tvary brýlí, které vám budou jednoznačně slušet.  

Když máte hranatý obličej 

Jste majitelkou spíše hranatého obličeje, kterým se pyšní třeba oblíbený herečka Angelina Jolie? Pak máte nejspíše obličej s ostře řezanými, výraznými lícními kostmi. Pokud jste majitelkou právě takového obličeje, vybírejte spíše brýle, které mají kulatější obroučky. Obličej bude vypadat jemnější, navíc vás brýle nebudou nijak okrádat o obličej.  

Máte obličej takzvaně do srdíčka? 

Také je možné, že máte obličej takzvaně do srdíčka, tedy máte spíše srdíčkový tvar – do trojúhelníku, špičatá brada, širší čelo. V takovém případě vám budou slušet hlavně aktuálně velice moderní brýle s obroučky v kočičím stylu. 

You may also like...