Šátek ochrání krk

Šátek ochrání krk před chladnějším jarem

Jaro je přesně to období, které jsme tak dlouho a nedočkavě očekávali po kruté zimě. Už nikoho nebavilo takové množství sněhu a nekončící zima. Navíc díky náledí jsme si nenatloukli jen auto, když jsme jeli do práce, ale také nos, když jsme do auta nasedali. Letošní zima se tedy jednoznačně řadila k těm nejkrutějším a potvrdí to jistě také rekordně nízké teploty, které nám sahaly až do mínus třiceti stupňů Celsia. Ono však brzy přišlo to jaro, za což jsme jistě všichni vděční. Začátek března však nebyl zrovna o teplém počasí a sluníčku, ale spíše o dešti a průměrně vysokých teplotách. Konec tohoto měsíce se však nádherně vyhoupl a ukázal se v celé své parádě. Teploty už dosahují krásných dvaceti stupňů nad nulou a sluníčko nám vždy skvěle svítí. Přesto rána a chladné večery nejsou ještě úplně ideální k tomu, abychom si dovolili chodit bez bundy či lehkého kabátu. Mnohdy nás však nespasí bunda, ale spíše šátek, který si lehce ovážeme kolem krku.

Huňatou šálu vystřídal lehký šátek

Už samozřejmě není období, během kterého byste museli nosit huňaté šály, které vám nezakryjí pouze krk, ale také velkou část vašeho obličeje. Nyní jste tento moderní kousek mohli vystřídat za lehkou šálu, která vám zahřeje krk zejména během chladných rán. Naštěstí nejsou zrovna objemné, a tak když bude během odpoledne svítit slunce opravdu hodně a teploty budou dosahovat ještě vyšších teplot, lehce ho schováme do kabelky. Naštěstí je většina šátků z takového materiálu, který se nekrčí, a tak ho tedy s čistým svědomím můžete zmuchlat do malinké kabelky.

Mimo jiné se navíc jedná o skvělý doplněk, který se stal v poslední době populární zejména k formálnímu stylu. Pokud tedy milujete polobotky nebo lodičky, košili a úzké kalhoty, na krk si jemně přivažte i menší ne moc výrazně barevný šátek. Ten vám totiž skvěle doplní celý look. Nebojte, nebudete vypadat jako letuška, ale jako dáma, která ví co je luxus a podle vzhledu si ho očividně může i dovolit.

You may also like...