Plank jako efektivní cvik. Proč se ho vyplatí cvičit denně?

Plank jako efektivní cvik. Proč se ho vyplatí cvičit denně?

Obléknout si sportovní tričko, dobře padnoucí legíny nebo sportovní kraťasy a vydat se do posilovny, kde budeme minimálně hodinu pracovat na našem lepším vzhledu a pevnější figuře. Mnozí lidé však do oblíbeného fitness centra jdou s myšlenkou toho, že neví, co vlastně budou cvičit. Co patří mezi efektivní cviky a které cviky opravdu posílí mé tělo? Odpovědí je plank, který je sice mnohými nenáviděn, ale za to je svou efektivitou doslova nedostižný. 

Co je to plank?

Plankem se rozumí statické cvičení s vlastní váhou. Při jeho vykonávání se mění napětí ve svalech, ale délka se na rozdíl nemění nijak. Během cvičení planku se zpevňují nejen povrchové, ale také vnitřní svaly čili se opravdu zapojí tělo celek. 

Nemluvíme však o cviku, kterým se by se podporovalo pouze hubnutí. Zejména se tím zpevní svaly, a to nejen rukou a nohou, ale také zádové a břišní svaly, které je poměrně problematické trochu vytvarovat. Navíc se tím zlepší i celkové držení těla, což se v současné době, kdy většina lidí pracuje od počítače opravdu hodí.

Dokonce se tvrdí, že při každodenním cvičení planku dojde k optickému prodloužení postavy a zeštíhlení těla jako celku. Jestli je tomu opravdu tak, to už musíte vyzkoušet sami.

Výsledky se dostavují velice rychle

Efektivita planku jde vidět poměrně brzy. I když je cvičení na první pohled velice jednoduché, při třetím či čtvrtém opakování člověk cítí prakticky každý sval ve svém těle. A výsledky? Ty na sebe po takovém vypětí nenechají dlouho čekat. Dokonce se tvrdí, že se ukážou už po deseti dnech, kdy budete tento cvik pravidelně opakovat. 

Proto to vyzkoušejte. Začínáte v základní pozici na předloktích a prstech na nohou. Ruce jsou vždycky na šíři ramen, nohy mírně rozkročené. Ramena by měla tvořit devadesátistupňový úhel, tělo by mělo být v jedné přímce s hlavou. Pohled ideálně směřuje dolů, trup držíte rovně a neprohýbáte se v pase. Po dobu alespoň dvaceti vteřin zpevňujete veškeré svaly ve svém těle.

You may also like...