Brýle podle tvaru obličeje. Vsaďte na správný výběr

Brýle podle tvaru obličeje. Vsaďte na správný výběr

Vybrat správné brýle, které podtrhnou vaši krásu, a naopak skryjí nedostatky, je někdy dost velkým oříškem. Každý z nás má totiž jiný tvar obličeje, a to co sluší jednomu, zdaleka nemusí být dobrou volbou pro druhého. Zaměřte se na kritéria popsaná níže a při nákupu příštích brýlí se trefíte přesně. Objednávat je s tímto pomocníkem můžete i přes internet, protože nebude třeba je zkoušet.  

Rozhodující je tvar obličeje 

Je váš obličej hranatý, oválný, do tvaru srdíčka nebo trojúhelníku? Odpověď na takovou otázku není snadná a někdy si s ní lidé neumí poradit. Zkuste si ale najít pár minut volného času, sepněte vlasy sponkou nebo gumičkou a postavte se před zrcadlo. Rtěnkou na zrcadle pomalu obtáhněte obrys svého obličeje, pak se vzdalte a máte vyhráno. Díky tomuto triku jednoduše zjistíte, jaký typ obličeje, je ten váš a můžete se pustit do výběru brýlí.  

Pro kulatý tvar obličeje  

Vaše tvář je drobná a nenápadná. To má ovšem své výhody, kterých můžete využít naplno. Vybírejte extravagantní brýle, které váš obličej zvýrazní. Obroučky mohou být nahoře zvednuté nebo vzorované.  

Hranatý a trojúhelníkový obličej 

Jestliže na první pohled zaujmete svými výraznými lícními kostmi nebo čelistí, je třeba tento fakt při nošení brýlí někde vykompenzovat. Sáhněte při výběru po kouskách, které mají nenápadné spodní zdobení, ale naopak výrazně vyvýšené obroučky na horní straně. Obličej pak bude působit více harmonicky a elegantně. 

Oválný a do tvaru srdce 

Tyto dvě podoby jsou si velmi blízké. Jak oválný, tak srdcový tvar obličeje, je totiž sám o sobě dost výrazný a není třeba jej ještě podpořit extravagantními brýlemi.  Slušet vám budou tzv. pilotky, ale experimentovat můžete také s lenonkami, které jsou pro většinou ostatních nevhodné. Nezapomeňte, že brýle mohou přitahovat pozornost také k obočí, pokud jej nezakrývají, proto i pro něj volte vhodný tvar. 

You may also like...