Poslední desetiletí v módním světě. Co se všechno stalo?

Poslední desetiletí v módním světě. Co se všechno stalo?

Co se za poslední desetiletí událo v módním světě? To je otázka, která je dnes velice často pokládána. Pokud se zajímáte o módní svět, pravděpodobně víte, co všechno se za poslední dobu stalo nebo co všechno se za poslední čas událo. Jestliže jste však v posledních deseti letech nevěnovali příliš pozornosti módě jako takové, prozradíme si několik základních událostí, k nimž v posledním desetiletí došlo.  

Do módy vstoupily ošklivé boty 

I když módu nesledujete pravidelně, pravděpodobně jste si ošklivých bot rozhodně všimli. Máme na mysli takzvané uggly shoes či také tátovy boty, jak se těmto masivním botám říká. Prvotně to začalo tak, že se tenisky začaly nosit opravdu ke všemu. Tímto krokem tenisky nahradily ostatní typy obuvi a propuklo doslova teniskové šílenství. I když se v tomto momentu zdálo, že už se není kam posunout, opak byl pravdou. Před třemi lety se světu ukázaly ošklivé tenisky, u nichž řada lidí doufala, že z nabídky obchodů zase brzy zmizí. Ale ono se tak nestalo. Ošklivé tenisky zůstaly v módě a za posledních pár let se staly opravdu velice oblíbené.  

Udržitelnost přišla také do módy 

Kromě ošklivých tenisek se konečně začalo apelovat také na udržitelnost. Lidé se v posledních letech konečně pořádně zajímají o své okolí a o přírodu, o planetu kolem nás a snaží se dělat vše proto, aby nedocházelo k takovému znečišťování jako doposud. Jelikož se i výroba oblečení podílí na rapidním znečišťování okolí, začalo se apelovat na udržitelnost, čemuž mnohé značky vyšly vstříc a začaly vyrábět recyklované kousky oděvů a podobně. Díky apelování na udržitelnost se zvýšila popularita i second handům.  

Zemřel Karl Lagerfeld 

Během posledního desetiletí otřásla módním světem jedna velká zpráva, a to smrt Karla Lagerfelda. Důvodem jeho smrti byly zdravotní problémy, kterým bohužel vloni v únoru podlehl.  

You may also like...