podprsenky

Nejčastější chyby, kterých se ženy dopouští při výběru podprsenky

Vybrat podprsenku zřejmě není jednoduché. Jinak si totiž nelze vysvětlit fakt, že většina žen nosí nevyhovující prádlo. Pokud máte pocit, že i vaše stávající podprsenky „nesedí“, jak by měly a nedopřávají vám důležitý komfort při každodenním nošení, máte nejvyšší čas je vyměnit za jiné. Než se však vydáte na nákup, přečtěte si, jaké nejčastější chyby ženy při výběru prádla dělají. Vezmete-li si z toho ponaučení, garantujeme vám, že se v nové podprsence budete cítit mnohem lépe.

Přiznejte si skutečnou velikost

Když se porozhlédnete po stojanech, na většině z nich najdete převážně „béčka“ a „céčka“. Tedy podprsenky s nejrozšířenějšími a tedy i nejprodávanějšími velikostmi, což jsou 70 – 75 B a C. Ačkoliv jde skutečně o nejpočetnější skupiny, mnoho žen do nich nepatří, a to jednoduše proto, že si nechtějí větší velikost košíčků či větší obvod přiznat.

podprsenky

Správný obvod hrudníku

Zřejmě nejčastějším přešlapem je podprsenka s příliš malým, nebo naopak velkým obvodem hrudníku. Některé ženy si pořizují podprsenku s menším obvodem proto, že se jim za nějaký čas o něco vytáhne a přestane je škrtit. Přitom by stačilo nosit model s více možnostmi zapínání.

Komfortní samozřejmě není ani podprsenka s velkým obvodem. Sice nositelku netlačí, ale ani dobře nesedí a nošení proto také není nijak pohodlné.

Záleží i na košíčcích

Kapitolou samou pro sebe jsou košíčky. Je přirozené, že chcete poprsí „nechat vyniknout“ – ale rozhodně byste kvůli tomu neměla volit menší košíčky, že kterých vám budou prsa doslova přetékat ven. A co víc – malé košíčky vás mohou ohrozit na zdraví. Dlouhodobé tlačení kostice do tkáně může vést k nepříjemným zdravotním problémům.

Příliš velký košíček zase poprsí nezvedá dostatečně, takže nevynikne krása dekoltu.

podprsenky

K častým chybám patří také nevhodně zvolený tvar košíčku. Existuje jen pár „univerzálních“ podprsenek, které vyhovuje téměř všem ženám (např. dámská podprsenka Calvin Klein), ale obecně není dobré podcenit ani tento aspekt.

You may also like...