7 tipu

7 tipů, jak vybrat správný šperk pro ženu

Výběr správného šperku se může zdát nadlidským úkolem. Pokud nemáte s výběrem klenotů mnoho zkušeností, pokusíme se vám zúžit nabídku do takové míry, že hravě najdete ideál právě pro vaší partnerku.

 

1.  Jakou vybrat barvu?

Velmi důležité je mít na paměti jakou Vaše partnerka miluje barvu. K černé můžete přiřadit jakoukoliv barvu šperku. Jinak byste měl vybírat šperky, které s jejím oblečením budou ladit. Určitě nešlápnete vedle, koupíte-li čistý křišťál. Ten souzní s každou barvou šatů či halenek.

2.  Jaký materiál šperku?

Každá žena má něco jiného a výběr je opravdu velký. Podívejte se, jaké šperky nejčastěji nosí a podle toho vybírejte. Nic však nepokazíte stříbrnými šperky s rhodiem, které jsou vhodné i pro alergiky.

 

Tip: Podívejte se na tipy na dárky pod následujícím odkazem. Vhodně vybraný šperk pro ženu bude vždy tím nejlepším dárkem pro vaši milovanou.

3.  Co velikost šperku?

Vždy platí pravidlo jednoho výrazného šperku. Pokud žena nosí velké náhrdelníky nebo přívěsky, na doladění jejího celkového outfitu by měli stačit jemné malé náušnice. Na druhou stranu jestli miluje výrazné velké a extravagantní náušnice, přívěšek či náhrdelník by měl být spíše menší a jemnější.

4.  Typ ženy

Musíte si uvědomit, jaký typ je právě vaše milovaná. Je spíše konzervativní nebo extravagantní typ ženy? Má ráda jemné malé šperky, nebo zajímavé výrazné kusy? Konzervativní typ bude dávat přednost spíše jemnějším a menším přívěskům a náušnicím. Extravagantní žena upřednostní výrazné a osobité náhrdelníky, náušnice a brože.

5.  Typ postavy

Štíhlá žena si může dovolit velmi jemné i výrazné šperky, silnější ženy však sahají nejčastěji po výraznějších ozdobách.

 

Tip: Jak vybrat šperk partnerce už budete vědět dokonale a nešlápnete vedle, co ale koupit například dceři? Pokud zde také tápete, podívejte se na dětské náušnice, které ocení každá malá slečna.

6.  Styl oblečení

Při výběru šperku je důležité zvážit styl oblékání ženy. Má vaše žena v oblibě jednoduché střihy šatů bez volánků a kytiček? Neuděláte chybu jak s jemným, tak s výrazným typem šperků. Pokud dává přednost spíše výraznějším motivům jako jsou květy, pruhy, puntíky, nebo volánky, doporučujeme spíše volit jemnější šperky s čistým jednoduchým designem.

 

7.  Šperk podle příležitosti

Je důležité uvědomit si, kam žena šperk bude nosit. V divadle ocení spíše bohatší a větší design šperku, přes den spíše střídmější design.

You may also like...