Chystáte se do Paříže? Jaké módní výstavy vidět?

Chystáte se do Paříže? Jaké módní výstavy vidět?

Do Paříže se člověk vydává hlavně za památkami, ale ženy se do Paříže vydávají kvůli módě. O Paříži se totiž říká, že je to město módy. Ženy se zde oblékají tak, jako nikde jinde na světě. Navíc jsou zde ženy krásnější než nikde jinde na světě. Pokud se budete v Paříži nacházet, doporučujeme se inspirovat hlavně na zdejších výstavách a přehlídkách, které vám dají úplně zcela jiný pohled na módu a módní svět.  

Jelikož ale najdeme v Paříži skutečně velké množství výstav a přehlídek, nabízí se otázka, co si skutečně nenechat v Paříži ujít, co nám může změnit pohled na módní svět a na oblékání jako takové. Doporučujeme hlavně zamířit do neslavnějších módních domů, které budou hotovým rájem pro nákupní maniačky. V Paříži se nachází hned několik takových módních domů, například módní dům Hermés nebo Dior. Zpátky však ke konkrétním výstavám a přehlídkám, které si žádná milovnice módy nesmí nechat ujít.  

Do Hermés za pohádkovými výlohami 

Jistou retrospektivní výstavu nabízí zmiňovaný obchodní dům Hermés, který se pyšní hlavně pohádkovými výlohami. Proslulé pohádkové výlohy, za nimiž stojí řada dekoratérek, najdete v ulici Faubourg-Saint. Ve výlohách jsou k vidění fantaskní inscenace, za nimiž stojí nejmenovaná vypravěčka příběhů.  

Tato jistá retrospektivní výstava trvá až do prosince letošního roku a je zdarma, vždyť je to výstava ve výloze.  

Do muzea Yvese Sainta Laurenta 

Znáte návrháře Yvese Sainta Laurenta? Právě na jeho počest bylo nedávno otevřeno muzeum, které se zaměřuje jenom na jeho tvorbu. V muzeu najdete opravdu to nejikoničtější, co má návrhář na svém kontu. Také zde najdete modely a unikáty, jež jsou inspirované malířem Mondrianem. Vystaven je také smokingový kostým, který redefinoval ženskou siluetu už v roce 1975 a který ženám dodal androgynní vzhled. 

You may also like...