Malá postava? Jak ji opticky prodloužíte?

Malá postava? Jak ji opticky prodloužíte?

Ne každému je naděleno mít postavu jako žirafa. Také se vám stává, že se snažíte volit šatník tak, abyste nebyli ještě menší? Podívejte se na tipy, jak si stylově postavu prodloužit.  

Dovolíte si to?  

Abyste si prodloužili postavu, existuje několik základních tipů. Pro ty první z nich ale budete potřebovat odvahu. Nebojíte se ukázat svou ženskost? Nedělá vám potíže si udělat radost krásným oblečením? Vydejte se na nákupy a přineste si dvě zaručené trefy: boty na podpatku a mini.  

Minisukně u každé ženy, bez rozdílu věku a typu postavy, vždy prodlouží postavu. Nemusíte se tedy příliš snažit. Stačí použít tu správnou délku sukně! Když k tomu přidáte také boty na podpatku, máte vyhráno. Vaše postava se skutečně prodlouží až o několik příjemných centimetrů.  

Akcent oblasti pasu a dekolt 

Výše zmíněné prvky se sice postarají o největší výsledek, ale mnohdy bychom si přáli něco méně výrazného. Stále existuje spousta možností, po kterých můžete sáhnout. Postačí vám zcela obyčejný pásek. Ten by se měl stát vaší povinnou výbavou. Právě zvýraznění oblasti pasu se považuje za základ pro optické prodloužení postavy. Doporučuje se také nosit výstřih a ukázat dekolt. Kousek odhalené kůže opticky prodlouží oblast krku. Vy si tak opět přidáte centimetry do výšky.  

Podélné pruhy a stejná barva bot 

I potisk oblečení se může postarat o to, abyste se vytáhli do výšky. Například podélné pruhy jsou osvědčený trik, se kterým můžete vyjít do dnešního dne s úsměvem i vy.  

Nemáte v plánu si v brzké době nic proužkovaného pořizovat? Dejte se alespoň do základního postupu, který znají všechny ženy nevysokého vzrůstu. Boty a kalhoty slaďte do stejné barvy a snažte se, aby působily jednolitě.  

Opticky prodloužit postavu vám pomohou také empírové střihy oděvů. Spolehnout se můžete také na vypasované šaty.

You may also like...