Znáte espadrilky? Nová letní obuv nyní na scéně

Chladná zima a letos také poměrně chladné jaro jsou definitivně za námi a na scénu přichází otevřená obuv, která ozvláštní nejeden letní outfit. A stejně jako vloni, i letos existuje několik trendů, které se vyplatí mít ve svém botníku. Zatímco loňské léto se neslo ve znamení chlupatých bačkor, letos se naše pozornost upne na espadrilky. Že jste o této obuvi zatím neslyšeli? 

Co jsou to espadrilky? 

Podobně jako zvonové kalhoty, i espadrilky se aktivně nosily v osmdesátých letech minulého století. Poté přišlo i do jejich života období útlumu, ovšem nyní se po letech dostávají opět na scénu. Je však třeba konstatovat, že historie espadrilek sahá až daleko, daleko do minulosti. Mezi námi jsou už několik století. Jejich kořeny sahají až do daleké Francie, kde se rozšířily zhruba ve čtrnáctém století. Odtud si pak našly cestu do zbytku světa.  

Původně byly espadrilky vyrobeny z plátna a jejich podrážka byla vyrobena z provazu. A je zajímavé a možná až obdivuhodné, že se přesně v tomto duchu nesou i letos. I když je pravdou, že výrobci jsou nyní trochu kreativnější a že se snaží používat co nejkvalitnější materiály, aby se boty nerozpadly na nohách během několika týdnů. Místo šňůrek nebo lýka, které se používalo dříve se používá gumová podrážka, která je poté ovázaná pouze pro efekt.  

Boty, které se hodí k jakémukoli outfitu 

Je třeba konstatovat, že espadrilky se hodí naprosto k jakémukoli outfitu. V létě se proto nebojte sáhnout právě po tomto typu obuvi, který lze hravě sladit jak s dlouhými sukněmi, tak s šaty nebo džíny.  

V současné době jsou espadrilky k zakoupení v různých verzích, střizích a barvách. V létě jsou oblíbené zejména ty, které mají otevřenou patu a přední část, v chladnějších letních dnech však raději sáhnete po plných botách, jež jsou však z tak příjemného materiálu, že se v nich noha nepotí. Existují také modely s vyvýšenou podrážkou čili na takzvané platformě, což je skvělá alternativa zejména pro ženy menšího vzrůstu. 

You may also like...