Značky udržitelné módy, které byste měli registrovat

Značky udržitelné módy, které byste měli registrovat

V poslední době se hodně mluví o udržitelné módě, a to hlavně v souvislosti s ekologií a tím, že výroba v módním průmyslu nadmíru znečišťuje životní prostředí kolem nás. V případě, že jste také zaregistrovali, že móda se opravdu neblaze projevuje na naší planetě, možná chcete i vy udělat něco pro životní prostředí, přesto se nechcete vzdávat nakupování. V takovém případě byste měli investovat do zmiňované udržitelné módy, která bývá často z recyklovaných materiálů, navíc ve velmi vysoké kvalitě, která vás nedožene každý týden do obchodu.  

V současné době existuje celá řada značek, které nabízí takzvanou udržitelnou módu. Právě udržitelná móda jakýmsi způsobem mění to, jak se vytváří oblečení. Prozraďme si několik značek udržitelné módy, které byste měli registrovat.  

Stella McCartney 

Stella McCartney má svou stejnojmennou značku, která je samozřejmě udržitelná. Udržitelnost sází do veškerých svých kolekcí. V těchto módních kolekcích nenajdete žádné pravé kožešiny, také nic, na co by negativně reagovala naše planeta. Značka na trhu působí už devět let a připojila se k iniciativě etického a ekologického obchodování.  

Thought 

Další značkou, která propaguje udržitelnou módu a která se v udržitelné módě orientuje, je značka Thought, která navíc nabízí kousky ze současných kolekcí. Jednotlivé kousky jsou opravdu dech beroucí, nejčastěji se využívá konopí nebo bambus či ramie jakožto materiál, z něhož se jednotlivé kousky vyrábí. I doplňky jsou z těchto materiálů vyráběny, a to například kabelky, plážové tašky nebo třeba také spony.  

Tradlands 

K dalším značkám podporujícím udržitelnou módu, je také značka Tradlands. Je to značka, která se rozhodla zbořit mýty o tom, že udržitelná móda jen vede k nespokojenosti nebo že je to snad symptom nízké kvality. Značka Tradlands přinesla na trh něco zcela jiného a dokázala, že udržitelná móda může být nejen jednoduchá a nadčasová, ale že je to také vysoce kvalitní oblečení, které vydrží dlouhé roky. 

You may also like...