Zajímavosti o kabelce Birkin, které vás překvapí

Zajímavosti o kabelce Birkin, které vás překvapí

Každá žena miluje kabelky. Zatímco některá vlastní jen základních pár kousků, jiné mají kabelek na rozdávání, přesto mnohým jedna jediná kabelka v jejich sbírce chybí, a to kabelka Birkin, která je sběratelským kouskem. Aktuálně se její cena na trhu pohybuje v řádech milionů, její cena však neustále roste. Pokud by se vám ji podařilo koupit pod milion, za pár let by měla ceny desítek milionů. Zejména, pokud by se jednalo o kousek z krokodýlí kůže. Ty jsou dnes unikáty, protože řada krokodýlích farem už je postavena mimo zákon.  

I když pánové pravděpodobně nevědí, co jsou to kabelky Birkin, ženy to moc dobře vědí. Pojďme proto hlavně mužům říct několik zajímavostí, které se kabelek Birkin týkají.  

Kabelka se pronese 

Kabelka stojí opravdu hodně, ovšem málokdo ví, že se velice pronese. Jenom kabelka jako taková, aniž by se v ní skrývaly klíče, peněženka nebo telefon, váží kolem jednoho kilogramu. Když se k tomu přidají věci, jež si ženy obvykle nosí ve svých kabelkách, mají co dělat, aby kabelku unesly.  

Kabelka z letadla 

Dnes už se ví, co jsou to kabelky Birkin. Jenže kde se nápad na nejdražší kabelku na světě vlastně vzal? Podle všeho se nápad na kabelky Birkin zrodil v letadle. Bylo to v roce 1983, když nejmenovaná herečka letěla z Paříže do Londýna a stala se jí nemilá věc – když hledala něco v kabelce, kabelka spadla a celý obsah kabelky se vysypal. Muž, který se jí rozhodl pomoct a věci jí sesbíral, byl ředitel firmy Hermés. Tomu se herečka svěřila a dala mu tipy na to, co by kabelka rozhodně měla mít. A o pár měsíců později taková kabelka opravdu vznikla. 

Nemusíte si ji kupovat 

Pokud vám přijde suma za kabelku přehnaná, nemusíte si ji kupovat. Můžete si ji třeba na nějakou exkluzivní událost pronajmout. Zaujmete tím pozornost zejména žen, které budou doslova rudnout závistí. Pronájem či zápůjčka kabelky na jeden den stojí necelých 300 dolarů, poté je nutné, abyste kabelku vrátili (nebo ji případně koupili. 

You may also like...