Historie plavek

Zajímavá historie plavek

Také patříte mezi ženy, které každý rok pláčou tehdy, kdy si musí kupovat nové plavky, a to jenom proto, že ty, co se koupily vloni, jsou out? Zkrátka a dobře plavky se snad mění nejvíce ze všech kousků oblečení, každý rok přijdou do módy nová provedení a nové střihy, kterými oživujeme stávající šatník. Mnohé ženy potají doufají, že se móda nijak nezmění a že budou moct vytáhnout plavky z loňského roku a ony tak ušetří pár stovek korun, které budou moct investovat do něčeho jiného, mnohdy potřebnějšího a důležitějšího. Bohužel ani letos se nedočkáme, i letos se do módy dostaly plavky, které jsou pro letošní rok specifické. Než k nim ale dorazíme, zmiňme si nejatraktivnější plavky minulosti.

Vše začalo klasickými, trojúhelníčkovými plavkami

Dalo by se říct, že u bikin, tedy u dvoudílných plavek, se mění snad jen vrchní díl. K prvním velice atraktivním plavkám, které trhaly rekordy v prodejnosti patřily klasické bikiny, jejichž vrchní díl byl tvořen dvěma trojúhelníčky, jež byly spojeny šňůrkou. Spodní díl byl klasického střihu, u mnohých plavek se boky daly svázat šňůrkou.

Poté přišly na scénu vrchní díly bez ramínek

Dalším obrovským hitem byly vrchní díly bez ramínek, které zaručovaly perfektní opálení. Bohužel tyto plavky nejsou plavkami pro každou ženu. Jsou především pro ženy většího poprsí, kterým zkrátka padnou jako ulité. Pokud také patříte k ženám, které se pyšní krásným a bujným poprsím, jistě takové plavky nosíte dodnes.

Móda dvoubarevných plavek

Rok na to se stala zvláštní věc. Všechny plavky, které jste vlastnily, jste zase mohli vytáhnout, ale jenom v tom případě, že budete kombinovat vrchní a spodní díly. Do módy se tedy dostal trend, který kombinoval různé barvy a různé plavky.

Pokračovalo to vrchním dílem v podobě podprsenky

Poté se do módy dostaly takové plavky, které vypadaly jako klasická košíčková podprsenka. Mnohé takové plavky měly dokonce i kostice.

A jak je tomu dnes?

Dnes se opět pyšníme jinou plavkovou módou. Letošní rok se nese ve znamení obyčejných jednodílných plavek, které jsou obohaceny o volánky. Populární jsou především plavky s plastovými kroužky nebo s retro visáží.

You may also like...