Tipy, jak vydržet na vysokých podpatcích

Tipy, jak vydržet na vysokých podpatcích

Vysoké podpatky vypadají skvěle. Kromě toho, že prodlužují nohy její nositelky, celkově pracují na zeštíhlení celého těla. Opticky vypadáte vyšší a štíhlejší, navíc je zvýrazněn také váš zadeček. I když existují ženy, které na vysokých podpatcích bez problémů stráví celý den, většina z nás to má naopak. Vydržet celý den na podpatcích může být náročné a únavné. Jaké tipy můžete využít, aby to bylo snesitelnější? 

Tipy pro nováčky 

Pokud jste ještě nikdy neměli na nohou jehlové podpatky a většinu času strávíte v teniskách, neměli byste kupovat co nejdelší podpatky. Nejenže v nich můžete vypadat legračně (přece jenom, chůze na podpatcích vyžaduje určitou zkušenost), navíc vás velmi rychle začnou bolet nohy. Při výběru obuvi dbejte na polohu podpatku – měl by být situován pod patou, nikoli na samém okraji obuvi. Pak totiž budete mít to správné těžiště. Začátečnice ocení kulatou špici, protože v té špičaté vás mohou dříve začít bolet prsty na nohou. 

Jaký zvolit materiál? 

Boty vyrobené z plastu a umělých materiálů jsou samozřejmě levnější, než ty, které jsou vyrobeny z pravé kůže. Mají ale také své obrovské nevýhody. Nejsou prodyšné, takže se v nich noha potí. A když je noha zpocená, klouže v botě, což může snížit vaši stabilitu na podpatcích. Navíc je větší pravděpodobnost vzniků puchýřů a oděrků. Všechny tyto nevýhody můžete odstranit, pokud investujete do obuvi z přírodní kůže. 

Existují pohodlné boty na podpatcích? 

Jak pro koho. Pokud chcete mít boty na podpatku co nejpohodlnější, měli byste se zaměřit na několik věcí. Tak zaprvé již zmíněná poloha podpatku, za druhé pak pružnost podrážky. Pokud je podrážka pružná, lépe se přizpůsobí vaší noze a její nošení bude pohodlnější. Pozor na tvrdé švy boty, ty mohou při chůzi tlačit. Do bot můžete vložit měkké silikonové vložky – jak na patu, tak do oblasti chodidla. Před nošením se vyplatí použít deodorant na nohy, který zabrání pocení nohou. 

You may also like...