Sušička dokáže zničit oblečení

Sušička dokáže zničit oblečení, ale jen díky našim chybám

Všude na internetu se dnes propagují sušičky jako největší a nejlepší vynález, který si domů můžete koupit. Mnozí lidé se nechají svést recenzemi putujícími od známých hvězd a celebrit, že si ani nezjistí možná rizika. Sušička dokáže také zničit věci – ne, opravdu to není jen o rychlém sušení prádla, které můžete takřka bez žehlení rovnou poskládat do skříně. Pravdou je, že pokud se sušičkou neumíte zacházet, můžete si zničit půlku šatníku.

Pokud pravidelně sledujete své oblíbené hvězdy na sociálních sítích, možná víte, že se v nedávné době spustil boom nazvaný “sušičky”. I když sušičky nejsou žádný nový vynález, stejně se kolem nich strhla mela až nyní. Je to možná proto, že je před Vánoci, tudíž velkofirmy chtějí lidi nalákat na koupi nového elektrospotřebiče do domácnosti, možná je to ale z jiných důvodů – kdo ví. Ostatně pravdou je, že sušičky nejsou tak skvělý vynález, jak se mnozí domnívají. Jestliže s elektrospotřebičem někdo neumí, může na to opravdu doplatit.

Jak jsme zmínili, dopouštíme se celé řady chyb. Jakých?

Neprostudovali jsme si programy

Největší chyby se dopouštíme tehdy, kdy si neprostudujeme programy, na které sušíme. Volba nesprávného programu může za to, že je prádlo sražené, scvrklé, že je blůzka neforemná nebo krajka vytahaná. To jsou ale jen drobné chyby, které nás sice zabolí, ale stále oblečení nosíme nebo ho nosíme alespoň takzvaně “na doma”.

Abyste si však své oblíbené kousky neničili, prostudujte si, jaké kousky je možné sušit na kolik stupňů, při jakém programu se suší bavlna nebo jak je to s gumovými částmi na oblečení, protože i ty může sušička vytahat.

Sušičku nečistíme

I sušička se musí čistit. Konkrétně se musí čistit jejich filtr, a to po každém sušení. Málokdo to ale dodržuje. Po dokončení každého programu se doporučuje setřít zbytek vláken, který v sušičce získat, a také se musí odstranit prach z předního filtru. Prach se také může usadit v otvoru dveří.

You may also like...