Jak správně pečovat o kožené módní doplňky

Jak správně pečovat o kožené módní doplňky

Jelikož je ekologie hlavní téma posledních měsíců, dostává se ke slovu také ve světě módy. Poslední dobou se ukazuje jedno – kvalita má přednost před kvantitou čili se lidé zaměřují při koupi oblečení na kvalitnější, i když trochu dražší kousky. Vědí, že svou životností hravě překonají levnější alternativy, které za dobu života jednoho bavlněného trička musí kupovat i pětkrát, ne-li víckrát.  

To samé platí v případě výběru módních doplňků. Zájem roste především o kožené módní doplňky, které jsou svým provedením nadčasové. Ať už mluvíme o páscích, peněženkách nebo kožených náramcích, jsou zkrátka něčím, co nás bude pěkně dlouho provázet. Tedy, pokud se o ně budeme řádně starat.  

Pojďme si prozradit, jak správně pečovat o kožené módní doplňky.  

Dáváme si pozor na promočení 

Jak se kůže chová asi každý ví. Jedná se o “živý” materiál, který pracuje dle toho, v jakých podmínkách se zrovna nachází. Dokáže si ho podmanit voda, proto je klíčové, abychom se vyhýbali promočení. Kůži také nikdy nepokládáme na radiátor nebo na přímé sluníčko, i to totiž může vést k deformaci koženého výrobku.  

Kůže jako taková je sice náchylná na vysokou vlhkost, ale její rychlé vyschnutí jí spíše škodí. Vede to k jejímu zatvrdnutí a následnému popraskání. 

Kožené výrobky nikdy nepereme 

Mnoho lidí dělá jedno, a sice bere kožené módní doplňky. Jenže to je kámen úrazu. Módní doplňky se neperou, a to za žádných okolností. Pokud máte pocit, že potřebují navrátit život, bereme do rukou čistý hadřík namočený ideálně v jarové vodě a kůži jemně stíráme.  

Člověk si však musí dávat pozor na to, jaký konkrétní kožený materiál ošetřuje. Jinak se člověk stará o kůži hladkou, jinak pak o semiš. 

Pravidelné ošetřování je klíčové 

Vedle toho stojí za zmínku pravidelné ošetřování. Kožené módní doplňky se pravidelně ošetřují, a to proto, aby výrobek vydržel dlouhé roky. Existuje hromada přípravků určených ryze pro péči o kožené produkty, proto sázejte jenom na ně, nikoliv na nějaké náhražky či přípravky, jež jsou určené k všemu ostatnímu, jen ne na kůži. 

You may also like...