první školní den

Co si vzít na první školní den?

Léto skončilo stejně tak rychle, jako začalo. V mnoha obchodech s kancelářskými pomůckami aktuálně najdeme nejrůznější plakáty, které říkají, že škola volá a že je už nejvyšší čas k tomu, abychom začali nakupovat nejrůznější sešity, pravítka, tužky, bělítka a mnohé další potřeby, bez nichž se dítě ve škole už neobejde. Děti jsou z toho zoufalé, protože i v televizi jde nekonečně mnoho reklam, které právě poutají na první školní den. Najednou si rychle uvědomí, jak ty prázdniny rychle utekly a že teď budou muset chodit dalších deset měsíců do školy, aby se pak následně dočkaly dvouměsíčního volna.

Na první školní den se většinou děti chystají tak, že si obléknou něco hezkého, ale zase se s tím oblečením dvakrát nepářou, protože přece jenom se nejedná o předávání vysvědčení, kdy by tedy do školy jít slušně oblečeny měly. Přesto je to den, během kterého se učit nebudou (nebo budou, ale maximálně dvě hodiny), proto se mohou taky trochu vyháknout.

Co si mají obléknout kluci?

Vše se orientuje podle počasí. Kluci si většinou oblékají šortky nebo džíny. K tomu ledabylé triko a mikinu – nějak to neřeší. Ovšem na první školní den by si mohli obléknout alespoň košili, kterou si vyhrnou k loktům. Tenisky na nohy už jsou jen pohodlnou obuví. Košile se doporučuje nikoliv vypasovaná a elegantní, ale postačí klasická károvaná, které má záplaty na loktech. Právě ta se stejně aktuálně nosí i k šortkám, jež jsou vhodné pro teplejší počasí.

Co si mají obléknout dívky?

I v tomto případě se vše orientuje podle počasí. Dámy si většinou na oblečení více dbají, ale nejradši by si tak oblékly roztrhané džíny a basic tričko. Dívky by si však za hezkého počasí klidně mohly obléknout sportovnější typ šatů a na nohy dát tenisky. V jiném případě ať sklouznou k džínům, které doplní o oblíbený trochu vkusnější top. Na nohy pak tenisky, zavazovací baleríny nebo oblíbené sandálky – na záda batůžek, a to v každém případě. Kabelka už není tou pravou volbou ani na první den, ani na běžné nošení do školy. Zejména se nehodí nyní, kdy batohy jsou na vrcholku módní hory.

You may also like...