Jak si vybrat hodinky

Jak si vybrat hodinky

Hodinky jsou nedílnou součástí outfitů i praktickým módním doplňkem, díky kterému nemusíme z kapsy neustále vytahovat telefon, abychom zjistili, kolik je vlastně hodin. V současné době je nabídka na trhu velice pestrá a vyznat se v ní není zrovna jednoduché. Pokud však po jednom takovém parťákovi doslova prahnete, nabízí se otázka, jak si vybrat hodinky, které nebudete chtít dát z rukou? 

Vsaďte na tradici 

Abyste výběrem módního doplňku nestrávili své mládí, vyplatí se zúžit aktuální nabídku. Jenže jak na to? V ideálním případě nakupujte pouze tradiční hodinářské značky. Vyhnete se tomu, že zakoupíte produkt nekvalitní, který se vám po pár týdnech rozpadne na zápěstí. Tradiční hodinářské značky jsou zárukou toho, že vám alespoň nějakou chvíli vydrží.  

V současné době mají největší věhlas švýcarské hodinky, které jsou doslova synonymem kvality. Nos však nemusíte ohrnovat ani u německých modelů.  

Hodinky si potěžkejte 

Při výběru hodinek v hodinářství nebo v kamenných prodejnách se vyplatí si hodinky potěžkat. Není to proto, abyste zjistili, jak “těžké” hodinky budou na ruce, ale spíše se v hodinářském světě říká, že právě váha je vnímána jako znak kvality. I když o tomto faktu můžete polemizovat, je to jistě dobrý ukazatel, který vám výběr hodinek značně usnadní. 

Orientovat se podle jedné konkrétní gramáže není zrovna nejlepší (přece jenom závisí na mnoha faktorech), proto je ideální se naučit rozeznávat, co lze považovat za těžké a co je spíše ošizenou alternativou kvality. 

Na detailech záleží 

Stejně jako při výběru mnoha jiných věcí, i u hodinek záleží na detailech. I podle tohoto se pozná kvalita. U levnějších modelů se nad detaily mávne rukou a jde vidět, že na nich detaily opravdu jenom pokulhávají. Zatímco u kvalitnějších modelů se nešetří ani na těchto drobnostech a věnuje se jim dostatečné množství času. 

You may also like...