Výběr pantoflí

Jak si vybrat cukle, abychom se vyhnuli bolesti nohou?

Letošním letním hitem jsou pantofle, a to v jakémkoli provedení. Nejčastěji si kupujeme takové pantofle, které se nám líbí po své vzhledové stránce, to však neznamená, že ty nejstylovější boty jsou zároveň i pohodlné. I když se o nazouvacích říká, že jsou nezávadné a že jsou vždy za všech okolností padnoucí, mohou nás z nich bolet nohy stejně, jako když celý den nosíme lodičky nebo jinou obuv s vysokým jehlovým podpatkem. I když pantofle nepokrývají velkou část nohou, jedná se o poměrně nepohodlnou obuv, která může vyvolat skutečně obrovské bolesti.

Při výběru tak dbejte na několik vlastností a kritérií, které mohou bolesti nohou předcházet. Abyste se nenapálili, přinášíme vám několik tipů, podle kterých se řiďte při výběru vhodné venkovní letní obuvi.

Vyhněte se plastovým modelům

Pokud patříte k lidem, kteří potřebují mít to nejstylovější, co se aktuálně na trhu nachází, určitě zvažujete koupi plastových modelů. Jenže plastová móda je to nejzrádnější, co si lze koupit. Plastové nazouváky jsou nepříjemné z toho důvodu, že se v nich noha rychle zpotí, což znamená, že při chůzi to bude nepříjemně klouzat.

Kromě plastu je nevhodný materiál i dřevo. I když by se dalo říct, že dřeváky jsou jakýsi comeback, který se navrátil z dob dávno minulých, nestojí za koupit, pokud si je tedy nechcete vystavit na poličce jako retro bytový doplněk. Dřeváky prokluzují a chůze v nich se neřadí k té nejpohodlnější a nejsnazší.

Jehlový podpatek nechte na pultech

Populární se staly také takové nazouváky, které mají malý podpatek. Při výběru volte sloupkový podpatek nebo klínek, který zaručuje lepší stabilitu a větší pohodlí. Pokud sáhnete po klasickém jehlovém podpatku, nejen, že nebudete moct chodit po takzvaných “kočičích hlavách”, ale také budete doslova trpět při dlouhé chůzi. Bude to zkrátka stejné jako tehdy, když si nazujete lodičky.

You may also like...