Jak šel čas s ponožkami

Jak šel čas s ponožkami

Jelikož už se k nám dostavilo opět chladné počasí, je třeba se na něj pořádně vybavit. Měli bychom začít nakupovat nejen kabáty a bundy či šály a čepice, které nás stoprocentně ochrání před jakýmkoliv nepříjemným chladem, ale taky bychom neměli zapomínat na věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jako jsou například ponožky.

Když už jsme u těch ponožek, je velice zajímavé, jak se během let ponožky měnily. Ještě před nějakou dobou jsme ani neznali ponožky do balerín nebo krajkové ponožky, donedávna i kotníkové ponožky bylo cosi neznámého. Pojďme si proto připomenout, jak šel s ponožkami čas.

• 90. léta

V devadesátých letech jsme byli zvyklí jen a pouze na dlouhé ponožky, jaké známe. Barevné nebyly zrovna v kurzu, preferovaly se hlavně neutrální barvy, jako byla šedá, černá a hlavně bílá. Bílé ponožky se dávaly hlavně do balerín nebo do sandálků, většinou dokonce měly na sobě i krajku. Bílé ponožky s krajkou většinou zdobily nohy dámám, které měly nějaké hezké šaty nebo sukni.

• kotníkové ponožky

Potom vlastně přišla už známá éra kotníkových ponožek. Najednou se dlouhé ponožky dostaly do ústraní a nosily se opravdu jenom v zimě, kdy kotníkové ponožky neposkytovaly patřičné teplo, které jsme chtěli. Tyto ponožky se staly nedílnou součástí našich tenisek a botasek. Po devadesátých letech se už pochopilo, že dlouhé ponožky do tenisek nepatří, a tak abychom nechodili bosky a nezapáchala nám noha ze zapařených tenisek, rozhodli jsme se pro kotníkové verze.

• barevnost

Poté přišla na scénu barevnost. Dlouhé ponožky neutrálních barev už nebyly tak moderní ani v zimě, místo nich se však začaly nosit ty nejvíce barevné ponožky, jaké známe. Nejvíce se nosily k oblekům, kdy z polobotek vždy musela ponožka vyčuhovat. U jiných outfitů jsme však nevyžadovali to, aby ponožky vykukovaly ven.

• krátké kalhoty, dlouhé ponožky

Nyní však přišla éra, která by se dala nazvat „návrat do minulosti“. Nejen, že jsme začali nosit opět krátké kalhoty, které nám sahají sotva po kotníky, ale k tomu jsme taky začali nosit dlouhé ponožky, které musí koukat ven. Nejen, že je nosíme k polobotkám, ale moderní je nosit je i v teniskách, do kterých ještě donedávna patřily jenom kotníkové ponožky.

Navíc už neplatí heslo „čím barevnější, tím lepší“, ale už platí spíše heslo „čím bláznivější, tím lepší“. Ponožky si totiž nyní kupujeme s oblíbeným jídlem (například s hranolky) nebo s našimi oblíbenými seriálovými či filmovými postavičkami (Star Wars).

You may also like...