Jak se starat o džíny, aby vydržely dlouhé roky

Jak se starat o džíny, aby vydržely dlouhé roky

Základem každého šatníku jsou džíny, které se nosí doslova po celý rok. Ať je léto nebo zima, v džínách je vždycky príma! V současné době však džíny nejsou zrovna levnou záležitostí, proto bychom měli neustále myslet na to, jak džíny udržovat, jestli se o ně staráme opravdu tak dobře, jak si myslíme. Džíny totiž k tomu, aby dlouho vydržely potřebují opravdu velkou péči, nesmí se s nimi zacházet stejně jako s ostatními kusy oblečení. Pokud za džíny nechcete utrácet majlant každý měsíc, máme pro vás tipy a rady, jak dosáhnout jejich vysoké životnosti.

Džíny dnes koupíte od pěti set nahoru, to znamená, že to není zrovna nic levného. Je proto nutné se o tento kus oblečení starat mnohem lépe než o jiné kusy oděvu. Abyste vám džíny sloužily následujících x let, máme pro vás tipy a rady, jak džínům zvýšit jejich životnost.

Perte je ve studené vodě a méně často

Životnost džínů se odvíjí od toho, jak často džíny perete. V případě, že džíny perete moc často nemůžete se divit tomu, že dlouho nevydrží. Džíny stačí prát jednou za čtrnáct dní, nemusíte je prát po čtyřech dnech nošení, pokud nejsou špinavé. Džíny obecně vydrží daleko více než běžné kalhoty, mějte to neustále na paměti.

Stejně tak mějte na paměti, že džíny jako takové se perou ve studené vodě. Voda, v níž se džíny perou, by neměla přesahovat třicet či pětatřicet stupňů Celsia. A ještě jeden tip – perte džíny vždycky naruby, jen tak budete předcházet vyblednutí.

Nedávejte džíny do sušičky

Dalším velkým problémem je, že lidé dávají džíny do sušičky. Jenže sušička je doslova zlo pro džíny. V případě, že máte sušičku, nevyužívejte ji na sušení džínů, jinak dojde k jejich sražení. Džíny se musí pěkně rozklepat a pověsit vodorovně vzhůru nohama, jen tak si zachovají svůj tvar.

Obecně také platí, že při výběru džínů si kupujte těsnější, které se při chůzi roztáhnou díky obsaženému elastanu.

You may also like...