Jak se správně starat o nové boty

Jak se správně starat o nové boty

Nedávno jste si koupili nové boty, které vám perfektně sednou, a chcete, aby vám v jako novém stavu vydržely co nejdéle? Pak byste se o ně měli pořádně starat. Boty jako takové potřebují pravidelnou péči a měli byste jim péči poskytnout, jinak vám vypoví službu dřív, než jaká je jejich plánovaná životnost. Abyste se o své nové boty nestarali špatně, poradíme vám, jak na péči o zbrusu novou obuv, kterou jste si zpestřili svou dosavadní sbírku.  

Jak se správně starat o boty 

Největší pozornost je třeba klást na mokré boty, které vyžadují speciální zacházení. Zejména s mokrými koženými botami musí být správně zacházeno. Aby se kůže nijak nedeformovala, musí boty schnout při pokojové teplotě, proto je zásadně nedávejte k topení nebo na podobná vyhřátá místa. Tím byste botu opravdu zničili.  

Odborníci také doporučují pravidelně z bot vyndávat stélky, které potřebují provětrat, i když si to řada lidí neuvědomuje. Zejména, pokud jsou boty mokré, vyndat stélku je opravdu potřebné.  

O boty řádně pečujte 

Aby vám boty vydržely co nejdéle jako nové, měli byste o ně správně a řádně pečovat. Ideálně je dvakrát týdně otřete měkkým hadříkem v teplé vodě, ovšem hadřík pořádně poté vyždímejte. Nepoužívejte nikdy žádné agresivní mycí prostředky, které by botám mohly jenom ublížit. Boty po takové péči vycpěte novinami a sušte opět při pokojové teplotě, hlavně ne pod radiátorem nebo u topení! 

Kožené boty je třeba po každém uschnutí natřít voskem, na semiš se používá lehký krém, který lze koupit v každém krámě s obuví.  

Pečovat musíte i o podpatky 

Máte obuv s podpatky? Pak pamatujte také na ně. Podpatky se musí pravidelně vyměňovat, zejména pokud jsou otrhané nebo sešlapané. Podpatky jako takové jsou vizitkou ženy, která je nosí. Pokud nebudou hezky vypadající, neuděláte zrovna dobrý dojem.  

You may also like...