Jak se obléknout do Národního divadla v Praze?

Jak se obléknout do Národního divadla v Praze?

Obléknout se do divadla, to není nic snadného. Divadlo je kulturní instituce, člověk se do ní nemůže obléknout tak, jak chodí běžně. Sice to v mnoha divadlech neřeší, ale je to jen přece jakési nepsané pravidlo, že se do divadel a podobných kulturních institucí chodí ve slušném oblečení. Pokud se budete nacházet v Praze, pravděpodobně vás zarazí, že ve většině pražských scénách se moc neřeší, co mají lidé na sobě. Tedy výjimku tvoří jedno jediné divadlo, a to je rovnou to Národní divadlo v Praze.  

Pokud si koupíte vstupenku do Národního divadla Praha, je třeba se na ni pořádně podívat. Zezadu vstupenky je totiž napsané, že se nesluší přijít v neadekvátním oblečení, že slušné oblečení je nedílnou součástí každého diváka. Je třeba to poslechnout, nejednou se stalo, že byl člověk vyhozen, pokud nebyl vhodně oblečen. To, že měl koupenou vstupenku, mu zrovna dvakrát nepomohlo, bohužel.  

V současné době se sice na oblékání nehledí tak přísným okem, ale stále je vyžadováno, aby měl člověk vhodné oblečení. Prozraďme si proto, jak se do takového Národního divadla v Praze obléknout.  

Oblečení pro ni 

Dámy mají, z čeho vybírat. Doporučujeme volit rozhodně punčocháče nebo silonky, pokud zvolíte kratší šaty nebo sukni. Nesluší se jít s holýma nohama. Stejně tak se nesluší vzít si minišaty nebo příliš krátké sukně, společensky akceptovaná délka je minimálně do půli stehen.  

Šatů nebo sukní se ženy obecně nemusí bát, pokud tedy nejsou moc ledabylé, takzvaně moc “free”. Na nohy rozhodně společenskou obuv, jako jsou lodičky, elegantní sandálky na podpatku, případně mokasíny nebo baleríny, pokud nejste fanouškem podpatků.  

Oblečení pro něj 

Pánové mají výběr trochu jednodušší, nemají toho totiž tolik na výběr. Ideální je vzít si společenské kalhoty, samozřejmě oblek není vůbec na škodu. Pokud však zvolíte společenské kalhoty, volte k tomu košili jedné barvy, vkusný pásek, také hodinky a polobotky. Pamatujte, moderní výstřelky v podobě mokasínů, kvůli nímž trčí kousek nohy ven, to do pražského Národního divadla opravdu nepatří.  

Sakem se opravdu nikdy nic nepokazí, dokonce se nebojte dát si pod sako obyčejné jednobarevné tričko, ovšem držte se toho, že k tomu zvolíte polobotky a vkusné kalhoty.  

You may also like...