Proč nosit sluneční brýle? Nepodceňujte ochranu očí

Proč nosit sluneční brýle? Nepodceňujte ochranu očí

S letními teplotami a neustále vykukujícím sluníčkem jsme aktivně začali nosit sluneční brýle. A nemůžeme se tomu divit. Sluníčko nám nepříjemně svítí do očí a abychom viděli na cestu, brýle jsou naším pomyslným spasitelem. Často se však jedná pouze o designový doplněk dolaďující náš outfit. V takovém případě nám na nose sídlí nekvalitní módní prvek, který oči nechrání dostatečně dobře. Mnoho lidí si totiž bohužel neuvědomuje, jak jsou sluneční brýle důležité a před čím nás chrání.  

Makulární degenerace jako jedno z rizik 

Důležitost nošení kvalitních slunečních brýlí se podceňuje. Jak již bylo zmíněno, většina lidí automaticky sáhne po méně kvalitních kouscích, což je samozřejmě chyba. Pokud však sáhnete po kvalitním módním doplňku, ochránit se můžete například před makulární degenerací, která je velmi častým problémem očí. Způsobuje dokonce slepotu nebo problémy se zrakem.  

Může přijít i rakovina oka 

O čem se také pouze stroze mluví, tak o tom, že sluneční brýle nás chrání před vznikem rakoviny oka. Nebezpečné onemocnění, jež dřímá v každém z nás jen čeká na příležitost, kdy může vystrčit své růžky. Při používání nekvalitních slunečních brýlí se zvyšuje riziko vzniku melanomu ve spojivce. Tato látka, respektive složka či část oka se nachází na povrchu oka.  

Rakovina očí se zpravidla vyvíjí v buňkách, jež produkují pigment stojící za barvou očí. Pokud se vystavujeme nebezpečnému UV záření, zrychlujeme tím vývoj zmiňovaného melanomu.  

Ochrana vůči vnějším vlivům 

Prakticky denně nás zkouší vnější faktory. Mluvíme například v zimě o odlescích ve sněhu, v létě pak o písku, který se s každým jemným větříkem mírně zvedá a dostává se nám až do obličeje. A samozřejmě se mezi vnější faktory řadí i vítr, který může našim očím přivodit nejednu zdravotní potíž. Pokud nebudeme zapomínat na nošení kvalitních brýlí, budou naše oči ochráněny a podráždění očí nebude naším problémem.  

You may also like...