Pozor na kotníkovou obuv. Není pro každou postavu

Pozor na kotníkovou obuv. Není pro každou postavu

Přemýšlíte nad tím, že byste do svého jarního šatníku zařadili kotníkovou obuv? Pokud ano, dejte si na ni pozor. I když mluvíme o velmi slušivé obuvi, přesto to nejsou boty pro každého. Všeobecně platí, že boty, které končí těsně pod kotníky opticky zkracují postavu. A to je efekt, kterého žena s nízkou figurou opravdu dosáhnout nechce. Navíc tento typ obuvi přidává na objemu a lýtko působí daleko silněji, než jaké ve skutečnosti je.  

Jak z textu vyplývá, kotníkové obuvi by se měly vyvarovat ženy, které jsou malého vzrůstu a které mají křivky takzvaně “plus size”.  

Pozor na kotníkové boty ve výrazném odstínu a s množstvím aplikací 

Podobnou škodnou bývají kotníkové boty, které jsou ve výrazném odstínu s větším množstvím aplikací. Boty upozorňují samy na sebe a mohou tak upozorňovat i na zesílené lýtko, kterým ho boty ke kotníkům dělají. 

Samozřejmě to neznamená, že se musíte bot se zdobnými doplňky vzdávat úplně. I v tomto případě platí, všeho s mírou. Pokud jsou tkaničky nápadité, nevadí. Stejně tak nevadí masivní podrážky nebo drobné obrázky na bocích. Co se týče zmiňovaných vyšších podrážek, ty jsou spíše k užitku – mají tendenci přidávat člověku na centimetrech do výšky čili jejich škodný efekt nebude tak velký.  

Raději vsaďte na nadčasové modely

Pokud chcete přes veškerá rizika sáhnout po kotníkové obuvi (možná proto, že nespadáte do zmiňovaných kategorií žen), vyplatí se spíše než po extravaganci sáhnout po nadčasových modelech, jež při správné péči vydrží v botníku i několik sezon. K těmto nadčasovým kouskům patří například chelsea boots, které jsou ležérnějším typem obuvi. K sehnání jsou však i elegantnější podoby těchto bot, například na menším podpatku s úzkou špičkou.  

Podle všeho v módě zůstane i loňský trend v podobě jednoduchých nízkých kozaček na vysokém blokovém podpatku, které zase podtrhnou formálnější outfity. 

You may also like...