Zbytečné nákupy

Poradíme, jak se vyhnout zbytečnému nakupování

Každá žena si v minulosti koupila kousek, který se jí nakonec ani nezamlouval. Říká se tomu „unáhlené nakupování“ nebo „nerozvážné nakupování“. Pokud víte, že i vy při nakupování nepřemýšlíte o tom, jestli kousek vynosíte nebo nikoliv, držte se níže vypsaných tipů, které vás doslova zachrání před zbytečným nakupováním. Díky tipům se vyhnete nerozvážné koupi, které byste po příchodu domů litovali.

Skutečně každá žena to zná. Přišla domů z obchodu, vytáhla si z tašek to, co si koupila, a div se nerozplakala, když viděla, za co utratila. Ženy nakupování mnohdy tak pohltí, že si koupí i to, co ve skutečnosti nepotřebují nebo co se jim vlastně ani nelíbí. Pokud i vás sužuje to, že nakupujete bezhlavě a nerozvážně, držte se níže vypsaných bodů, které vás před zbytečným nakupováním, tedy i před zbytečným utrácením ochrání.

1) Nemáte něco podobného doma?

Vždy je nutné si zodpovědět několik otázek. Tou první je, jestli nemáte něco podobného doma ve svém šatníku. Jednotlivé kousky v obchodech jsou si velice podobné, proto vždy, než si půjdete kousek zkusit či než ho půjdete zaplatit, se zamyslete a zodpovězte si otázku, zdali něco podobného už nevlastníte. Pokud ano, raději nechte kousek v obchodě. Nepotřebujete mít dva stejné kousky, z nichž stejně budete nosit jenom jeden.

2) Je to moje velikost?

Mnohé ženy dělají tu chybu, že si kupují i oblečení, které není v jejich velikosti. Zkrátka a dobře si řeknou, že je to ve slevě, že to tam za takovou cenu nemohou nechat, a tak si kousek vezmou. Jenže až doma zjistí, že je kousek mnohem větší, než předpokládaly. I když se v dnešní době nosí volné oblečení, s volností to nepřehánějte a vždy si kupujte jen svou velikost. Pokud není vaše velikost, neutrácejte za větší nebo za případně menší kousek, který stejně nebudete nosit, protože vám nebude sedět.

You may also like...