Pestrobarevnost doprovází léto

Rok má čtyři roční období – jaro, léto, podzim a zimu. Tento fakt je všeobecně znám, děti se ho učí ve školách a je to často to první, co si zapamatují. Podle meteorologů ovšem svět spěje k tomu, aby už žádný podzim ani jaro nebylo. Teploty si z nás dělají totiž legraci. Nejdříve vše začíná pořádnou arktickou zimou, kdy teploty dosahují svých rekordů (letos se naměřilo dokonce mínus čtyřiatřicet stupňů Celsia, což je naprosto k neuvěření). Po oblevě ovšem nemá přijít postupné oteplování. Počasí nás hned (už v polovině března) zavede do saharských hork ročního období zvané léto. Meteorologové varují, že se za pár let už nemusíme vůbec dočkat probouzející se přírody na jaře a zbarvení se listů na podzim.

Holt – nemůžeme s tím nic dělat, jen to respektovat. Jestliže po tuhé zimě přijdou opravdu neočekávaně vysoké teploty, možná bychom už nyní měli začít přemýšlet nad svým šatníkem. Co se bude nosit a jaké barvy budou dominovat?

• Soustřeďte se na výraznost

Mdlé odstíny nejrůznějších barev se už zkrátka nenosí. V létě se jich nedočkáte snad na žádném kousku oblečení. Preferovat se budou syté odstíny, zejména pestře červená, žlutá nebo královsky modrá. Účelem těchto barviček je zviditelnění nositelky a také ukázání na to, že je léto. Toto roční období je přeci plné barev!

• Tmavé odstíny si ponechejte na mrzutý podzim

Tmavší odstíny barev jak u oblečení, tak u kosmetiky (například oblíbených rtěnek) nechejte až na sychravý podzim. Opět vytáhněte především sytě červenou rtěnku a veselé barvy. Černou samozřejmě vypusťte ze svého šatníku. Nejen, že se k létu nehodí, ale také přitahuje sluníčko. O nadměrné pocení však nejspíš nikdo nestojí. Jistě bude stačit to, co zažijete v městské hromadné dopravě. Myslí se tím spousta lidí, kteří neumí používat deodorant či kteří neumí pootevřít okýnka v tramvaji. S jasně výraznými barvami navíc dosáhnete toho, že fleky od deodorantů nepůjdou vidět (o černých kousků oblečení se toto říct nedá).

You may also like...