Parka místo kabátu

Parka místo kabátů

Letošní zima s sebou přinesla leccos. Především to byly nízké teploty dosahující až mínus pětadvaceti (ne-li třiceti) stupňů Celsia. Jak se dalo předpokládat, Vánoce byly opět bez sněhu, tzv. „na blátě“. Co přišlo po vánočním čase, bylo ovšem neočekávané, a sice to byly obrovské návaly sněžení. Děti si tedy mohly alespoň část zimních prázdnin užít stavění sněhuláků, bobování, koulování či sáňkování. I milovníci zimních sportů si tedy nakonec přišli na své.

Zima s sebou nese ale také změnu šatníku (nebo alespoň jeho doplnění o nejrůznější zimní kousky). Letos se lidé nahrnuli do obchodů převážně za kabáty a bundami, protože takto tuhou zimu nikdo neočekával. Především ženy si nevěděly rady, zda dát na maminčinu radu, a sice koupit si něco opravdu teplého, nebo dát na své srdce a vybrat si to, co je letošní zimu nejvíc trendy. Nakonec toto dilema dopadlo u žen jasně – rozhodovaly se podle srdce.

Hnědé kabáty rovného střihu jsou letošní zimní měsíce velmi „in“, ale nezahřejí tak dobře v příliš nízkých teplotách. Bomber bunda je sice teplá, ale ne až tak moc. Jediné, co dokonale zahřeje až v takových minusových teplotách, jsou kožichy a parky.

Kožichy se opět vrátily do módy. Toto je důkaz, že se módní trendy stále a stále vracejí. Móda holt potřebuje inspiraci, tak proč ji nehledat tam, kde si na ni už skoro nikdo nevzpomíná. Jenže kožichy pro řadu žen nejsou dobrou volbou, i když se v obchodech setkáme převážně s nepravými kousky. Sice je teplý, ale pocit, že může (a nemusí) být z nějakého živého tvora leckterá nepřekousne. Proto raději volí tu druhou variantu – parku.

Převážně vojensky zelenou parku naleznete snad u každé mladé slečny. Je skvělá, protože je dostatečná teplá a má dokonce i kapuci s kožíškem. Skvěle se doladí s Timberlandy, což jistě ocení kde kdo. Tzv. farmářky letos totiž doslova ovládly obchodní pulty.

You may also like...