Co jste možná nevěděli o oblíbených a pohodlných teniskách

Co jste možná nevěděli o oblíbených a pohodlných teniskách

Kdo by nemilovat pohodlnou obuv jménem tenisky! Snad jen slavná Victoria Beckham má něco proti teniskám, i když je pravda, že se jí do botníku, v němž převládaly zejména boty na podpatku, dostaly i pohodlné tenisky. Tenisky si zamiluje rozhodně každý člověk, který si je obuje. Ujdete v nich několik stovek kilometrů, poté si koupíte kvalitnější tenisky známé značky, protože v nich noha nebolí. I když byste nyní možná vyjmenovali desítky různých značek tenisek, seznámíme vás s dalšími zajímavostmi, které se tenisek týkají.  

Tenisky jsou často přirovnávány k tomu, co jsou džíny mezi kalhotami – zkrátka se jedná o nadmíru pohodlný kousek, na který se nedá dopustit. Jenže víte, jak tenisky vznikly? 

Tenisky už od roku 1860 

K výrobě vůbec prvních tenisek došlo v roce 1860, a to konkrétně v Anglii, hned poté začala výroba i ve Spojených státech amerických. Nebýt průmyslového zpracovávání kaučuku a také vulkanizace, pravděpodobně bychom na tenisky ještě pár let čekali. Zpracovávání kaučuku a metoda vulkanizace sice byla využívána primárně pro výrobu pneumatik, ukázalo se, že může být metoda účinná i v jiných odvětvích, a tak se díky pneumatikám začaly vyrábět i dnes velice oblíbené tenisky.  

Jak vzniklo označení “kecka”? 

Když se řekne slovo “kecka”, člověk si vybaví plátěné boty s gumovou podrážkou a gumovou špičkou (keckami jsou třeba oblíbené boty značky Converse). Nabízí se otázka, kde se označení obuvi vlastně vzalo? Označení “kecka” vznikla díky značce Keds, která je původně vyráběla. Bylo to daleko snazší označení než “boty na gumové podrážce”, a tak se označení “kecky” poměrně zavedlo.  

Keckám se také často říká sneakers tenisky, což znamená v překladu “plížit se”. Je to poměrně vystihující označení, jelikož v těchto teniskách se člověk pohybuje takřka neslyšitelně.  

You may also like...