Móda dnes a před třiceti lety. Mnohé kousky se radují z comebacku

Móda dnes a před třiceti lety. Mnohé kousky se radují z comebacku

Letos jsme oslavili třicet let svobody. Oslavy to byly veliké a byly protkány celou republikou. Mnohé ženy při této příležitosti zavzpomínaly na to, co se před třiceti lety nosilo. Člověk by řekl, že móda byla zcela jiná než nyní, ale pravdou je, že mnohé kousky z dob před třiceti lety se oprášily a ohlásily svůj comeback. Víte, jaké konkrétní módní kousky máme na mysli? 

I když se za posledních třicet let změnilo takřka všechno, móda se kupodivu od dřívější módy nijak neliší. Jednu chvilku se módní trendy lišily, ale nyní se řada kousků vrátila, a tak lze říct, že móda se ani po těch letech takřka nezměnila. Dokonce i kousky, o nichž jsme si mysleli, že se už nikdy nevrátí, jsou opět zpátky.  

Zavzpomínejme si však na několik konkrétních kousků a dostaňme se tak na chvíli do dob před třiceti lety.  

Mrkváče a plísňáky, to byly velké trendy 

I když mrkvový střih kalhot nepatřil k nelichotivějším střihům, přesto jsme takové kalhoty nosily doslova neustále. Stejně tak plísňová džínovina si nenašla cestu ke každému, našli se ale lidé, kteří nosily takzvané plísňáky neustále. Dalo by se říct, že právě mrkváče a plísňáky byly hitem desetiletí, mnozí lidé však nad nimi neustále ohrnovali nos a přáli si, aby zmizeli ze světa. Tak se taky na chvilku stalo, ale je pravdou, že právě tyto kousky ohlašují svůj comeback 

Široké pásky jsou taky zase zpátky 

Pásky se před třiceti lety dávaly doslova na všechno. Dávaly se na svetry, připínaly se na lesklé elastické kalhoty. Mnozí lidé si je dokonce vyráběly doma sami, aby za ně nemuseli v obchodech utrácet majlant. Kupodivu i široké pásky jsou zase zpátky či spíše pásky obecně se opět po letech ve velkém nosí. 

Ramenní vycpávky pro větší ramena 

Ženy, které se nemohly chlubit dokonalou postavou, si postavu rády vylepšily kousky, které měly vycpaná ramena. Vycpaná ramena postavu trochu zlepšila, i když ne každé postavě kousky sedly. Některé ženy vypadaly spíše jako terminátor.  

You may also like...