Boty, které nejsou vhodné do sněhu

Jaké boty nejsou vhodné do sněhu?

Je tu opět období plné sněhu. Během zimy se těšíme na mnoho oslav a svátků. Samozřejmě se nejvíce těšíme na vánoční svátky, které jsou vždycky o klidu, pohodě, o jídle a taky o nekončícím maratonu pohádek, který se vysílá v televizi. Kromě toho je zima taky o silvestrovské noci, ale samozřejmě i o perfektním valentýnském rande. Na každou takovou zimní událost je však třeba se dobře obléknout. Zima se obecně nese v chladném duchu, proto o teplé oblečení nemůže být nouze. Kromě teplého oblečení je taky třeba mít i správnou obuv, která vás nejen zahřeje, ale do které vám ani nebude téct. Bohužel na pultech obchodů dnes a denně prodávají hned několik nevhodných bot do sněhu, které skutečně nemají vlastnosti, aby sněhu odolaly.

Je škoda, že v obchodech nenapíšou, jaké boty nejsou do sněhu vhodné, ale je ostatně jenom na nás, co vlastně na nohou budeme nosit. Pokud s obuví nebudete dostatečně spokojeni, koupíte si jiné. Například teenageři chodí celou zimu v teniskách, ale to je jenom z toho důvodu, že se jim to zkrátka líbí. Bohužel si tak zadělávají na nějakou vážnou nemoc.

Pojďme si tedy nyní zmínit, jaké boty se nehodí do sněhu.

1) Tenisky, botasky

Když jsme vzpomněli ty teenagery, je třeba je zmínit ještě jednou. Obvykle z čistého frajerství nosí tenisky nebo botasky celou zimu, bohužel tato obuv je do zimy naprosto nevhodná. Není ani teplá, a navíc lehce promoknou, tudíž se chladný roztopený sníh dostane až k nohám. Ponožky jsou navíc taky hned mokré, tudíž si skutečně zaděláváme minimálně na nachlazení.

2) Semišové boty

I když se ve velkém prodávají v obchodech s obuví, přesto jsou do sněhu nevhodné. Většinou jsou z tohoto materiálu vyrobeny kozačky, které jsou délkově až nad kolena, což znamená, že se hodí hlavně k šatům nebo k sukním. Semišová obuv je však obecně do sněhu nevhodná, protože když se smáčí, zůstanou na botě nepříjemné skvrny, které pak nejdou dolů. Navíc často boty promoknou až k nohám, což nám opět může přivodit minimálně nachlazení.

You may also like...