Gumáky

Gumáky do deštivých rán

Deštivé počasí je přesně spojováno především s podzimem, ale léto není vyjímkou. Sice se dešťů dočkáme i během jara, kdy se nám probouzí příroda a kdy se poslední zimní či oblevové mraky potřebují vyplakat, ale většinou se jedná o čistě podzimní záležitost. Samozřejmě bouřky přichází zejména v létě, a to většinou v nejméně vhodný okamžik – třeba při grilovaní. Ale na to jsme si již za ta léta jistě zvykli, a tak nás takové nečekané bouřky v plánování nezastaví. Deštivých rán a vlastně celých dnů bychom se měli obávat zejména během podzimu, protože to už se k nám valí zase to chladné počasí, během kterého se nám nechce ani vytáhnout paty z domu, protože se na nás skrze okenní sklo nesměje sluníčko, ale šklebí tmavá obloha, která nám jen zaručuje pochmurnou náladu. To ovšem opravdu k podzimu patří, a tak se na něj můžeme jen dobře připravit. Pláštěnky jsou tedy na místě a gumáky s nimi!

Gumáky se však řadí k vážně stylovým kouskům!

Ti, kdo nemají gumáky zrovna dvakrát v lásce, jistě nepotěší fakt, že se nyní tento kousek dostal do popředí v žebříčku populární obuvi. V obchodech nejen s obuví je totiž naleznete v tom nejrůznějším provedení a v té nejrůznější barevné kombinaci. Ovšem je nutno podotknout, že se jedná o tak skvělý kousek, že ho musí mít i ti, kteří této obuvi zrovna dvakrát nefandí. Mnoho z nás jistě žije ve světě, kdy ošklivé počasí přejdou raději s botaskami či teniskami na nohou, přes které nám voda jen proteče. Ovšem na druhou stranu bychom mohli změnit názor, když narazíme opravdu na perfektní provedení právě gumáků.

Obutí těchto bot jsme dokázali překousnout pouze v případě, pokud jsme měli jít uklízet zahradu nebo hrabat listí. Nedokázali jsme si představit, že bychom s tímto domácím obutím vyšli na ulici a bavili se se sousedy, natož abychom zamířili rovnou na autobusovou zastávku a ukázali se široké veřejnosti. Jenže nyní je všechno jinak. Nejrůznější zpracování gumáků nadchlo lidi natolik, že jsou ochotni v této obuvi chodit naprosto kamkoliv. Mnoho z nich v nich chodí také během horkých letních dnů, kdy musí mít nohy naprosto zapařené.

You may also like...