Darujete diamantové šperky? A víte, co diamant symbolizuje?

Darujete diamantové šperky? A víte, co diamant symbolizuje?

Pokud žena dosáhne svého jubilea nebo se jí podaří opravdu velký úspěch, většinou je obdarována šperkem. A když se při takových velkolepých událostech kupují šperky, nejsou to levné náhražky nebo levné záležitosti. Jsou o naopak velice drahé kousky, většinou i diamantové šperky. Diamant jako takový je však jedním z nejkrásnějších drahých kamenů. V minulosti nesl různé přezdívky, které si ostatně zachoval i dodnes. Například se mu dříve říkalo, že je úlomkem hvězd, staří Řekové zase věřili v to, že se jedná o slzy bohů.  

V každém případě si i po dlouhá léta, která uplynula od dávného antického Řecka nebo starověkého Říma, ponechal svou symboliku. Diamant je symbolem mnoha věcí. Prozraďme si tedy, čeho konkrétního je symbolem.  

Diamant jako symbol věčné lásky 

Tak především je diamant symbolem věčné lásky a závazku. Tuto symboliku přisoudili diamantu staří Řekové, kteří vycházeli ze své víry v to, že bůh lásky Amor měl hroty svých zamilovaných šípů složené z diamantů. Právě díky této staré řecké víře se později (zhruba v druhé polovině patnáctého století) diamant objevil i na snubních a zásnubních prstenech. Dnes byste ho našli dokonce až na osmdesáti procentech všech prstenů, které se darují při zásnubách.  

Diamant jako symbol čistoty a pořádku 

Opět z Řecka pochází další symbolika diamantů, a sice podle nejmenovaného řeckého filozofa je diamant symbolem čistoty a také pořádku, trvalosti. Podle buddhistů je diamant ukázkou jakési očisty, jakési změny, kterou klidně může projít každý člověk. Tato symbolika vede z faktu, že i diamant je první jen černou hmotou, která se přeměňuje do ryze průhledného, čistého drahého kamene.  

Diamant jako symbol pravdy 

Také lze říct, že diamant je symbolem pravdy. Reprezentuje dosažení jakéhosi smyslu života, symbolizuje otevřené podvědomí, také nové začátky, hlubší spojení. Staré severské kultury považovaly diamant za svítání, možná i díky tomu se stal symbolem zmiňované pravdy. 

You may also like...