Chcete vypadat mladší? Vyměňte v šatníku některé kousky

Chcete vypadat mladší? Vyměňte v šatníku některé kousky

I když se s oblibou říká, že věk je jen číslo, někdy neuškodí zařadit do šatníku pár věcí, které nám mohou opticky několik roků ubrat. Pokud nosíte ten samý outfit už několik let, možná vás zbytečně dělá starší. Zkuste si najít chvilku a přehodnotit svou šatní skříň, vyřadit věci, které už dávno vyšly z módy, a vyrazit na nákupy nového oblečení. 

Velké oblečení kila neschová 

Myslíte si, že v beztvarém a širokém saku se ztratí pár kilo navíc? Opak je pravdou, vypadáte v něm dost možná větší, než ve skutečnosti jste. Vyměňte ho proto raději za kratší sako s tvarovaným pasem, které vaší postavě zalichotí a budete v něm vypadat mladší. A pokud toužíte po větší změně, vyhoďte sako úplně a pořiďte si módní bundu bez límce, blejzr nebo plátěnou motorkářskou bundu. 

Nachází se ve vašem šatníku volná blůza s velkým květinovým vzorem? Raději si ji schovejte na retro večírek, ale na každodenní nošení zvolte dobře padnoucí triko v tlumených barvách. Výrazný vzor přitahuje až příliš pozornosti ke svršku místo k vaší osobě, a navíc vám zbytečně široký střih opticky přidává na váze. 

Plisování kalhotám (ani vám) nesvědčí 

Možná máte zažité, že v plisovaných kalhotách se schová větší bříško. Bohužel to není pravda, tyto kalhoty ve skutečnosti sluší jen velmi malému množství žen. Raději sáhněte po černých kalhotách s rovnými nohavicemi, které zalichotí každé postavě a neuberou na profesionálním rázu. Nejčerstvějším trendem jsou kalhoty ke kotníkům, pokud vám to ale není příjemné, klidně zvolte delší nohavice. 

K dosažení mladistvého vzhledu nemusíte nosit vysoké jehlové podpatky, na druhou stranu široká ortopedická obuv, jakkoliv je pohodlná, vám dobrou službu také neprokáže. Vyberte si raději boty na mírném podpatku nebo elegantní rovné boty v černé nebo tmavě hnědé barvě. Běžecké tenisky si schovejte na sport, v dnešní době seženete spoustu pohodlných, a přitom elegantních alternativ. Zde naopak sáhněte po bílé. 

You may also like...