Co by vám nemělo chybět v podzimním šatníku?

Co by vám nemělo chybět v podzimním šatníku?

Na ulicích se střídají roční období, což evidujeme nejen tím, že se rapidně ochladilo. Postupně se pozměnila také móda čili to, co se zrovna nosí. Vedle šatů a sukní se nyní uchylujeme k trochu teplejším modelům, jako jsou svetry nebo dlouhé kalhoty. Při sledování aktuálních měnících se trendů však můžeme zjistit, že nám mnoho kousků v šatníku ještě chybí. O čem konkrétně nyní mluvíme, co konkrétního v šatníku pozbýváme? 

Oversized svetry jsou letošním trendem 

Sice jsme zmínili, že se do ulic začínají dostávat svetry, ale nezmínili jsme, jaké konkrétně. Pokud sledujete módu dlouhodobě, víte, že každý podzim přijde do módy něco trochu jiného, co by člověku nemělo v jeho šatníku chybět. Letos to jsou oversized svetry čili svetry, které jsou vám na první pohled větší. Jsou však takto střiženy a nemají dokonale padnout, jako je tomu u upnutých variant.  

Do sychravého počasí zvolte spíše alternativy na první dotek příjemné, aby vás nekousaly nebo nikde neškrábaly. Takové kousky byste velice rychle ponechali ve svém šatníku.  

Chunky boots nahrazují chelsea alternativy 

V loňských sezonách jsme se nedokázali odtrhnout od takzvaných chelsea boots. A nyní je tomu trochu jinak. Náš zájem upoutaly takzvané chunky boots, které jsou velice podobné zmiňované verzi, na druhou stranu jsou zde nějaké odlišnosti. Více připomínají klasická masivní vojenská bagančata, mají vyšší a mohutnější podrážku.  

Během pandemie se stalo trendem především nosit pohodlí, a to tento kousek naprosto splňuje. Ostatně i proto se tak rychle dostal na pomyslný módní vrchol. 

Trenčkot znovu na scéně 

Nesmíme zapomenout ani na tradiční trenčkot, který se znovu po letech dostal do módy. Kabát, který je z lehké, přesto dobře hřejivé látky se bude nosit nejen letos na podzim, ale také příští rok na jaře. Proto ho mějte ve své skříni a nebojte se ho vytáhnout, když vám bude počasí přát. 

Výhodou trenčkotu je, že pod něj lze velice snadno vrstvit další kousky oblečení. Může být součástí jak elegantních, tak ležérnějších outfitů, stačí se inspirovat třeba známými kráskami na sociálních sítích. 

You may also like...