Barevná typologie podle ročního období. Nechte se inspirovat

Barevná typologie podle ročního období. Nechte se inspirovat

Často si v obchodě s oděvy všímáte, že určité barvy nebo odstíny Vám vůbec nesluší. A taky máte občas problém vybrat si slušivou rtěnku nebo oční stíny. Pokud to tak je, možná byste potřebovali pomoct během nakupování. A pomoct by mohla takzvaná barevná typologie. Zřejmě jste ještě o barevné typologii podle ročního období neslyšeli, proto se na ni pojďme zaměřit. 

Jarní typ. Jak vypadá, co nejvíce sluší tomuto typu žen? 

Jarní typ má kaštanové, slabě zrzavé vlasy, možná až zlatavé. Oči jsou zpravidla zelené, modré, šedozelené, případně zlatavě hnědé. Pokud se díky tomuto popisu cítíte jako jarní typ, zásadně vám sluší oblečení v jemných odstínech světlých barev, jako je broskvová, lososová, korálová, hrášková, tyrkysová, mentolová, taktéž šedomodrá nebo barva slonovinové kosti, se kterou se nyní hojně sekáte v obchodech.  

Co se týče make-upu, jarnímu typu sluší make-up pastelových barev (stejně jako u oblečení), rtěnka oranžová, třešňová či korálová. 

Letní typ. Jak vypadá, co nejvíce sluší tomuto typu žen? 

Za letní typ se označuje žena, která má vlasy blond, platinové až tmavě hnědé. Oči jsou zpravidla šedomodré, světle modré, světle zelené až modré či ořechové. Pokud se považujete za letní typ, bude vám slušet šeříková barva, barva starorůžová, kouřově modrá či citronová. Taktéž vám bude slušet modrozelená, vanilková.  

Co se týče make-upu, slušet vám budou stříbrné odstíny, šedé či pastelové odstíny. 

Podzimní typ. Jak vypadá, co nejvíce sluší tomuto typu žen? 

Podzimní typ jsou ženy se zlatavě hnědými vlasy, vlasy mrkvově zrzavými, medovými až měděnými. Oči mají podzimní typy zelené, modré, zlatavě hnědé či olivové. Podzimnímu typu sluší barvy žlutá, khaki, kaštanově hnědá, mechová, taky hráškově zelená, hnědá, dále také myší šeď nebo teplá fialová. Make-up byl měl být lehký a decentní. 

Zimní typ. Jak vypadá, co nejvíce sluší tomuto typu žen? 

Pokud jste zimním typem, máte pravděpodobně kaštanově hnědé nebo havraní černé vlasy. Oči modré, ostře zelené, modrozelené, nafialovělé, tmavě hnědé. Zimnímu typu nejvíce sluší kombinace výrazných barev (např. s neonově růžovou, bílou, ostře modrou…). Co se týče make-upu,  výrazná červená rtěnka, oční stíny světle modré, chladně mentolové, růžové a kouřové budou vašimi nejlepšími přáteli. 

You may also like...