Bad hair day

Čím zamaskujeme takzvaný „bad hair day“?

Ne každé ráno je krásné. Někdy se vzbudíme celí polámaní, jindy vykročíme špatnou nohou z postele, jindy nás zase trápí vlasy. V zimě jsme takzvaný „bad hair day“ zamaskovali čepicemi, ale pro ně už na jaře není místo. Otázkou tedy je, čím zamaskujeme den špatných vlasů nyní.

Naštěstí móda je poměrně kreativní a v současné době umožňuje nosit takřka cokoliv, jen ať se v tom cítíme pohodlně. Nyní přišel čas na to, abychom vytáhli tenisky, kraťase, jarní bundy a batohy, protože toto roční období si přesně takové oblečení přeje a vyžaduje ho. Otázkou ale stále je, pomocí čeho můžeme na jaře zamaskovat špatné vlasy.

Klobouky, na scénu!

Na scénu opět po zimní pauze přichází klobouky. Tento doplněk se stal populární už před pár lety, vloni v létě si ho lidé zamilovali a nyní už bez něj nemohou dát ani ránu. Někteří klobouky nosili i v zimě, ale zima není to nejlepší období pro tento kousek.

V současné době můžete klobouky nosit k čemukoliv. V chladnějších dnech se nebojte obléknout lehký kabátek, k němuž se klobouk skvěle hodí. Na nohy nazujte buď tenké kozačky nad kolena, nebo chelsea boty, které se vyznačují gumou na boku. Nepohrdněte ani teniskami – ty se teď zkrátka nosí naprosto ke všemu.

Klobouky skryjí mastné vlasy, skryjí i neposedné vlásky nad čelem a kolem uší a taky zamaskují takzvané „vrabčáky“, kteří dělají problém hlavně mužům.

Čelenky ještě neschovávejte

Kromě toho vám mohou pomoct čelenky. Ty se staly populární hlavně v zimě, kdy nám chránily uši, ale i na jaře je ještě užijete. Samozřejmě si je kupte z lehčího, méně teplého materiálu, než je třeba taková vlna. S čelenkami úspěšně zamaskujete například drobné vlásky těsně nad čelem nebo kolem uší, které zlobivě vlají ve větru.

Čelenky se dají kombinovat s elegantními věcmi, ale osvědčily se i v kombinaci s ležérními kousky.

You may also like...